Відеокарта – важливий елемент структури комп’ютера, від якого залежить рівень продуктивності і можливості дисплея під час перегляду відео, ігор чи роботи з графікою.
Основні компоненти відеокарти
Відеопідсистема комп'ютера складається з таких елементів:
- Друкована плата. На ній розміщені провідники, які забезпечують передачу даних.
- Шина підключення. Призначена для обміну інформації між відеокартою та материнською платою.
- Графічний процесор. Основне призначення полягає у виведенні інформації на монітор.
- Відеопам’ять. Оперативна пам’ять відеопідсистеми ПК, яка відповідає за інформацію на екрані.
- Відеоконтролер. Формує початковий сигнал, який потрібен для передачі даних.
- ROM. Мікросхема, яка відповідає за синхронізацію внутрішніх складових відеопроцесора.
- Вивідний інтерфейс. Забезпечує передачу даних від відеокарти до дисплея. Для оптимальної роботи рекомендуємо використовувати цифровий перетворювач (HDMI).
- Система охолодження. Призначена для виведення тепла від відеопроцесора та інших складових.
Найбільш важливі характеристики
Найважливішим критерієм для вибору відеокарти є її технічні характеристики:
- Тактова частота – визначає максимальний обсяг роботи, яку процесор виконує за одиницю часу. Чим вищим є цей показник, тим краща продуктивність гаджета. Оптимальні параметри для якісної роботи ПК варіюються від 965 до 1532 МГц.
- Кількість блоків-шейдерів. Вони відповідають за можливості відеокарти обробляти графічні дані та поділяються на 3 типи: піксельні; графічні; верхові. Для найбільш оптимальної роботи потрібно щонайменше 5 блоків кожного виду.
- Тактова частота пам’яті, адже чим вища частота, тим швидшою буде продуктивність відеопідсистеми пам’яті. Оптимальні показники варіюються від 5000 до 10000 МГц.
- Ширина шини пам’яті – важливий показник разом із тактовою пам’яттю. Відповідає за кількість інформації, що передається за одиницю часу з відеопам’яті у відеопроцесор і назад. Ця цифра прямо впливає на продуктивність відеопідсистеми та становить у сучасних відеокартах: для бюджетних – 64 або 128 біт; для карт середнього рівня – 128 або 256 біт; для найдорожчих High-end відеокарт – від 256 до 512 біт.
- Система охолодження. Зі зростанням навантаженості на відеопроцесор, його температура постійно зростає. Це може призвести до пропуску тактів, деформації деталей комп’ютера чи їх згоряння. Ефективна система охолодження дозволяє уникати таких нюансів і створює зону комфорту в районі розташування відеоприскорювача.
Як вибирати відеокарту?
Відеокарта відповідає за можливість відтворення обраної гри, комфортний перегляд фільму зі спецефектами, роботу з графікою і виконання інших завдань, пов'язаних з обробкою графічних даних.
Щоб якісно обрати необхідну модель цього елемента комп’ютера, варто визначитись зі сферою її використання. Адже для роботи з документами і таблицями, веб-серфінгу, перегляду серіалів вистачить звичайної інтегрованої відеокарти (вбудованої в процесор). А дизайнерам, професійним геймерам, фахівцям, які працюють з програмами для обробки відео – необхідна якісна і продуктивна дискретна відеокарта для розширення можливостей графіки.
Кращі ціни на відеокарти
В інтернет-магазині МТА представлені відеокарти від провідних виробників, що враховують різноманітні потреби і вподобання. А наші менеджери допоможуть обрати модель з оптимальним балансом ціни й функціональності.